کولر گازی یا آبی

کولر گازی یا آبی

کولر گازی یا آبی ، بهترین شرکتفروش اسپلیت در کرج ،  فروش کولر گازی کرج و فروشگاه کولر گازی در کرج شرکت رضا سرویس می باشد. برای خرید انواع اسپلیت و کولر گازی و انواع پکیج می توانید به رضا سرویس یکی از بهترین فروشگاه کولرگازی اسپلیت کرج می باشد مراجعه کنید.  فروش کولر گازی اسپلیت کرج و مجموعه رضا سرویس با بهره گیری از دانش روز دنیا و با متخصصین مجرب خود به نصب و سرویس انواع برند های کولر گازی شامل (کولر گازی سامسونگ، کولر گازی ال جی، کولر گازی بوش، کولر گازی تراست و…) و یکی از بهترین نمایندگی کولر گازی کرج حتی نمایندگی فروش کولر گازی هیوندا در کرج و نمایندگی فروش کولر گازی کم مصرف در کرج می پردازیم.

همواره برای همه ما تصمیم گیری بین کولر گازی و آبی یک مشکل به حساب می آید، ما در این مقاله با بررسی این کولرها بر اساس معیارهای مختلف این کار را برای شما راحت تر خواهیم کرد.

هزینه

یک از مهم ترین گزینه ها در خرید کولر گازی یا آبی، هزینه آن می باشد. با در نظر گرفتن قیمت حدود ۴ تا ۵ برابری کولر گازی در مقایسه با کولر آبی، قدرت خرید حرف اول را در انتخاب می زند. خیلی از مواقع به خاطر نداشتن پول کافی مستقیماً به سراغ کولرهای آبی می رویم. بعد از هزینه تهیه کولر، هزینه ی قبوض مصرفی نیز اضافه می شود. هزینه قبض مصرفی برای کولرهای گازی، باالاخص تکنولوژی قدیم آن سرسام آور است.

اقلیم

نکته مورد اهمیت دیگر در ارتباط با محل زندگی شما می باشد. توصیه می گردد در شهرهای خشک مانند کرمان، یزد، خراسان و … از کولرهای آبی استفاده شود. چرا که این کولرها مقادیری رطوبت در محیط بوجود می آورند. برای شهرهای ساحلی و مرطوب مانند شهرهای جنوبی و شمالی کشور کولر گازی مورد توصیه است.

کولر گازی

مصرف انرژی

شاید بزرگ ترین عیب کولرهای آبی را بتوان مصرف بالای آب آنها شمرد. البته کولرهای گازی نیز برق بسیاری مصرف می کنند. چون در کشور ما بیشتر برق از سوخت های فسیلی به دست می آید پس مصرف بالای برق هم نمی تواند بی اهمیت باشد. برا بهینه سازی مصرف برق کولرهای گازی، محل نصب مناسب، نسبت توان کولر به مساحت سازه، سرویس سر وقت و تمیز نگاه داشتن فیلترها به کم کردن مصرف کمک می کند. البته باید یادآور شد که نسل جدید کولرهای گازی قابلیت اینورتر دارند و می توانند مصرف را تا حدود قابل قبولی کنترل کنند.

هوای پاک

در مبحث هوای پاک این دو نوع کولر عملکردی کاملاً معکوس دارد. کولرهای گازی با ایجاد تهویه مطبوع در خانه کلیه آلودگی ها را به آسمان شهر می ریزند. این در حالی است که کولرهای آبی تمام ذرات معلق را از بیرون جمع می کنند و به منزل شما می آورند. از این رو تعویض به موقع پوشالها برای جلوگیری از آلودگی محیط خانه بسیار ضروری می باشد.

این پست توصیه می شود

نظرات