نمایندگی ایران رادیاتور در کرج

توسط
در تعمیر پکیج

نمایندگی ایران رادیاتور در کرج

یکی از قدیمی‌ترین روش‌های گرمایش منزل استفاده از شوفاژ می باشد.

به طور کلی، حرارت رادیاتورها از طریق جابه‌جایی در هوای اتاق گرما را ایجاد می‌کند.

به این صورت که هوای گرم بالای رادیاتور که سبک‌تر است به طرف بالا حرکت کرده و هوای سرد جایگزین آن می‌شود و این چرخش دائمی در جریان هوا، باعث گرم شدن اتاق ها می‌گردد.

آب موجود در رادیاتور در سیستم حرارت مرکزی توسط تجهیزاتی مانند مشعل و پمپ گرم می‌گردد و آب گرم‌شده در موتورخانه به قسمت‌های متفاوت ساختمان هدایت می‌شود

و وارد رادیاتورهای هر قسمت می‌گردد؛ این آب زمانی که دمای آن کاهش پیدا کند دوباره به موتورخانه هدایت می‌گردد تا گرم شود و این چرخه بارها و بارها تکرار می‌شود.

بهترین مکان برای استفاده از رادیاتور شوفاژ مکان‌هایی می باشد که خیلی نیاز به کنترل دما و رطوبت ندارد،

چرا که رادیاتور قابلیت تنظیم درجه حرارت و رطوبت محیط را ندارد و میزان رطوبت نسبی اتاق را کاهش می‌دهد.

 

در انتخاب رادیاتور به این نکات دقت نمایید

نمایندگی ایران رادیاتور در کرج

  1. بطور کلی یکی از روش های مرسوم گرمایش در آپارتمان های مسکونی، اداری و فروشگاه ها استفاده از انواع رادیاتورها است.
  2.  به علت تجمع هوای گرم در زیر سقف استفاده از رادیاتورها فقط در شرایطی که فاصله کف تا سقف محل مورد نظر حداکثر ۳ متر باشد متناسب می باشد و برای فضاهایی با ارتفاع سقف بیشتر استفاده از وسایل گرمایشی دمنده داری مثل فن کوئل ، هواساز و … توصیه می گردد.
  3. انواع رادیاتور آلومینیومی شوفاژ بصورت دیواری و در زیر پنجره اتاق ها نصب می گردند و فاصله پایین هربلوک از کف اتاق و یا سالن ۱۰ تا ۱۲ سانتیمتر است.
  4. رادیاتورهای آلومینیومی از نظر روش تولید به سه دسته رادیاتورهای تمام دایکاست, رادیاتورهای اکسترود و رادیاتورهای دایکاست اکسترود تقسیم می گردند.
  5.  رادیاتورهای آلومینیومی تمام دایکاست شامل مرغوبترین روش تولید بوده و هر پره از رادیاتور بطور یکپارچه در قالب دایکاست تولید می شود که پس از عملیات تست , فینیشینگ و رنگ آمیزی به هم متصل شده و بصورت بلوک های ۵ پره – ۷ پره و ۱۰ پره در بسته بندی قرار گرفته و عرضه می گردند.
  6. برای محاسبه تعداد پره های رادیاتورآلومینیومی شوفاژ مورد نیاز هریک از فضاهای ساختمان خود، ضمن اعلام ابعاد و موقعیت مکانی آن با کارشناسان  مشورت نمایید.
  7. به استثناء رادیاتورهای اکسترود یا پروفیلی مثل انواع آلفام  و یا کریستال که پره های آنها ثابت و غیرقابل افزایش و یا کاهش است در مورد دیگر انواع رادیاتورهای آلومینیومی دایکاست تعداد پره های بلوک ها قابل تغییر در محل می باشد.مثلا برای تهیه یک بلوک رادیاتور ۱۵ پره ناگزیر یک رادیاتور ۵ پره و یک ۱۰ پره به هم متصل می شوند و یا برای ۲۰ پره دو بلوک ۱۰ پره را نصاب در زمان نصب به هم متصل می کند.
  8. قبل از انتخاب رادیاتور، فاصله لوله های بالا و پائین محل نصب رادیاتور را اندازه گیری فرمائید(۳۵ یا ۵۰ یا ۶۰ سانتیمتراست) .

 

 

نمایندگی ایران رادیاتور در کرج

نمایندگی ایران رادیاتور در کرج

تعمیرکار پکیج ایران رادیاتور

پیدا کردن یک تعمیرکار پکیج ایران رادیاتور  ماهر از دغدغه های اکثر افراد می باشد ،

تعمیرکار پکیج کسی است که تمامی قطعات پکیج و کدهای خطای پکیج را بشناسد و تسلط کافی به تعمیر انواع پکیج های ایرانی و خارجی و نصب آن ها را داشته باشد.

تعميركار پكيج ایران رادیاتور باید بتواند از عهده عیب یابی پکیج ، لوله كشی آب سرد و گرم، باز و بسته كردن، تعمیر سوراخ رادیاتور  ،

تست عملكرد قطعات پكيج شوفاژ گازی ، تشخيص قوانين سطری عملكرد دستگاه ، نصب و راه اندازی، عيب يابی و تعمير و رسوب زدايی از دستگاه و كنترل كيفيت دودكش و اجرای مقررات مربوطه برآيد.

 

سرویس دوره‌ای و منظم پکیج ایران رادیاتور لازم است

  • وقتی‌که پکیج ایران رادیاتور برای مدتی استفاده نشود ( به‌طورمعمول در فصل گرما ) ممکن است با روشن کردن آن در شروع فصل سرما مشکلی در کارکرد پکیج شما پیش بیاید.

پس بهتر است قبل از شروع فصل سرما به سرویس پکیج ایران رادیاتور خود بپردازید .

سیستم گرمایشی پکیج ایران رادیاتور  بااینکه مزایا و ایمنی زیادی دارد، عدم سرویس منظم و دوره‌ای آن ممکن است باعث ایجاد مشکلات ناگهانی شود؛

مثل نشت آب از یک شیر خراب و یا امکان دارد به علت معیوب بودن قطعه‌ای و عدم تعویض و سرویس به‌موقع باعث صدمه رسیدن به دیگر قطعات پکیج و بیشتر شدن خسارت و تحمیل هزینه بیشتری به شما گردد. منتظر نباشید تا مشکلی پیش بیاید تا با یک تعمیرکار پکیج تماس بگیرید.

بلکه باید از بروز مشکلات احتمالی جلوگیری نمایید.

  • همینطور وقتی سرویس پکیج به‌ صورت منظم سرویس شود و به‌طور بهینه کار نماید، در کاهش هزینه‌های انرژی نیز مؤثر می باشد؛ مثل هزینه گاز و برق.

 

 

نمایندگی ایران رادیاتور در کرج

نمایندگی ایران رادیاتور در کرج

 

این پست توصیه می شود

نظرات